Puerto Colón
Κεντρικά Κανάρια (Gran Canaria, Τενερίφη) · Κανάρια Νησιά
Σχεδιασμός διαδρομής από Puerto ColónΠροβολή στον χάρτη
Puerto Colón: λιμάνι στην περιοχή Κεντρικά Κανάρια (Gran Canaria, Τενερίφη), Κανάρια Νησιά. Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 9,7 m. Στο λιμάνι υπάρχουν: Ντους, Diesel, Βενζίνη, Εστιατόριο, Ψώνια. Πλησιέστερο λιμάνι μέσω νερού: Puerto de Los Cristianos (2,6 ν.μ.). Με το Sailseer σχεδιάζετε από εδώ ταξίδια με καιρό από εννέα μοντέλα, παλίρροια, ρεύματα και ώρες γεφυρών και υδατοφρακτών.
Πληροφορίες λιμανιού
Βάθος νερού: Λιμάνι 9,7 m
Πηγή βάθους: EMODnet (εκτίμηση)
Θέση: 28° 04,70' N 016° 44,21' W
Από το OpenStreetMap (node/263724671). Βάθος 9.7 m εκτιμημένο μπροστά στην είσοδο από το μοντέλο EMODnet, χωρίς εγγύηση.
Εξοπλισμός
ΝτουςDieselΒενζίνηΕστιατόριοΨώνια
Πρόβλεψη 10 ημερών
| Ημέρα | Άνεμος kn | Ριπές kn | από | Κύμα | Καιρός | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| φόρτωση … | ||||||
Ισχυρότερος άνεμος και ριπή ανά ημέρα, μέσος όρος ECMWF και GFS· από την έκτη ημέρα μόνο τάση. Ωριαία πρόγνωση, μοντέλα και προειδοποιήσεις στον χάρτη
Πλησιέστερα λιμάνια μέσω θάλασσας
- Puerto de Los Cristianos 2,6 ν.μ. ΝΑ · Σχεδιασμός διαδρομής
- Puerto de Playa San Juan 7,3 ν.μ. ΒΔ · Σχεδιασμός διαδρομής
- Marina del Sur-Las Galletas 7,7 ν.μ. ΝΑ · Σχεδιασμός διαδρομής
- Marina San Miguel 10,5 ν.μ. ΝΑ · Σχεδιασμός διαδρομής
- Puerto Los Gigantes 12,3 ν.μ. ΒΔ · Σχεδιασμός διαδρομής
- Marina La Gomera (San Sebastian) 20,9 ν.μ. Δ · Σχεδιασμός διαδρομής
Οδηγοί λιμανιών και χάρτες
- OpenSeaMap Ναυτικός χάρτης με σημαντήρες, φάρους και λεπτομέρειες λιμανιού
- OpenStreetMap Χάρτης με δρόμους, καταστήματα και διευθύνσεις στη στεριά
- Google Maps Δορυφορική εικόνα, Street View, ωράρια στη στεριά
- Windy Webcams Webcams στην περιοχή
- Navily Φωτογραφίες, κριτικές, τιμές και κράτηση θέσης
- noforeignland Αγκυροβόλια, υπηρεσίες και αναφορές ιστιοπλόων περιήγησης
Κανόνες και διατυπώσεις
Συχνές ερωτήσεις
Πόσο βαθύ είναι το λιμάνι Puerto Colón;
Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 9,7 m. Πηγή στοιχείων βάθους: EMODnet (εκτίμηση). Καθοριστικοί είναι ο ναυτικός χάρτης και το βυθόμετρο.
Υπάρχει πετρέλαιο στο λιμάνι Puerto Colón;
Ναι, σύμφωνα με τα στοιχεία λιμένων, το λιμάνι Puerto Colón διαθέτει πετρέλαιο.
Τι εξοπλισμό διαθέτει το λιμάνι Puerto Colón;
Στο λιμάνι υπάρχουν: Ντους, Diesel, Βενζίνη, Εστιατόριο, Ψώνια.
Ποια λιμάνια βρίσκονται κοντά στο λιμάνι Puerto Colón;
Μέσω νερού: Puerto de Los Cristianos (2,6 ν.μ.), Puerto de Playa San Juan (7,3 ν.μ.), Marina del Sur-Las Galletas (7,7 ν.μ.), Marina San Miguel (10,5 ν.μ.), Puerto Los Gigantes (12,3 ν.μ.), Marina La Gomera (San Sebastian) (20,9 ν.μ.).
Πώς είναι ο καιρός στο λιμάνι Puerto Colón;
Για το λιμάνι Puerto Colón το Sailseer δείχνει την πρόβλεψη 10 ημερών από ECMWF και GFS και στον χάρτη την ωριαία πρόγνωση από εννέα μοντέλα με επίσημες προειδοποιήσεις και μετρημένο άνεμο.
Πηγές: OpenStreetMap node/263724671, OpenStreetMap (υπηρεσίες στο λιμάνι) (κατάσταση 2026-09-22) Θέση και εξοπλισμός εν μέρει από το OpenStreetMap (© Συντελεστές του OpenStreetMap, ODbL).