Sailseer

Porto Vecchio

Ιόνιο Πέλαγος (Τάραντας, Gallipoli, ανατολική Καλαβρία) · Ιταλία

Σχεδιασμός διαδρομής από Porto VecchioΠροβολή στον χάρτη

Porto Vecchio: λιμάνι στην περιοχή Ιόνιο Πέλαγος (Τάραντας, Gallipoli, ανατολική Καλαβρία), Ιταλία. Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 12,5 m. Στο λιμάνι υπάρχουν: Τουαλέτες, Ντους, Νερό, Diesel, Γερανός, Γλίστρα, Εστιατόριο, Ψώνια, Συνεργείο. Πλησιέστερο λιμάνι μέσω νερού: Porto Nuovo (Ιόνιο Πέλαγος (Τάραντας, Gallipoli, ανατολική Καλαβρία)) (0,8 ν.μ.). Τοπικοί άνεμοι στην περιοχή: Scirocco. Με το Sailseer σχεδιάζετε από εδώ ταξίδια με καιρό από εννέα μοντέλα, παλίρροια, ρεύματα και ώρες γεφυρών και υδατοφρακτών.

Πληροφορίες λιμανιού

Βάθος νερού: Λιμάνι 12,5 m

Πηγή βάθους: EMODnet (εκτίμηση)

+39 335 7401734 · Ιστότοπος

Θέση: 39° 04,79' N 017° 08,20' E

Από το OpenStreetMap (way/117483938). Βάθος 12.5 m εκτιμημένο μπροστά στην είσοδο από το μοντέλο EMODnet, χωρίς εγγύηση.

Εξοπλισμός

ΤουαλέτεςΝτουςΝερόDieselΓερανόςΓλίστραΕστιατόριοΨώνιαΣυνεργείο

Πρόβλεψη 10 ημερών

ΗμέραΆνεμος knΡιπές knαπόΚύμαΚαιρός
φόρτωση …

Ισχυρότερος άνεμος και ριπή ανά ημέρα, μέσος όρος ECMWF και GFS· από την έκτη ημέρα μόνο τάση. Ωριαία πρόγνωση, μοντέλα και προειδοποιήσεις στον χάρτη

Τοπικοί άνεμοι

Πλησιέστερα λιμάνια μέσω θάλασσας

Οδηγοί λιμανιών και χάρτες

Κανόνες και διατυπώσεις

Συχνές ερωτήσεις

Πόσο βαθύ είναι το λιμάνι Porto Vecchio;

Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 12,5 m. Πηγή στοιχείων βάθους: EMODnet (εκτίμηση). Καθοριστικοί είναι ο ναυτικός χάρτης και το βυθόμετρο.

Υπάρχει πετρέλαιο στο λιμάνι Porto Vecchio;

Ναι, σύμφωνα με τα στοιχεία λιμένων, το λιμάνι Porto Vecchio διαθέτει πετρέλαιο.

Τι εξοπλισμό διαθέτει το λιμάνι Porto Vecchio;

Στο λιμάνι υπάρχουν: Τουαλέτες, Ντους, Νερό, Diesel, Γερανός, Γλίστρα, Εστιατόριο, Ψώνια, Συνεργείο.

Ποια λιμάνια βρίσκονται κοντά στο λιμάνι Porto Vecchio;

Μέσω νερού: Porto Nuovo (Ιόνιο Πέλαγος (Τάραντας, Gallipoli, ανατολική Καλαβρία)) (0,8 ν.μ.), Cirò Marina (19,5 ν.μ.), Cariati (31,8 ν.μ.), Bardalato Marina (45,9 ν.μ.), Catanzaro Lido (45,9 ν.μ.), Porto di Corigliano (55 ν.μ.).

Πώς είναι ο καιρός στο λιμάνι Porto Vecchio;

Για το λιμάνι Porto Vecchio το Sailseer δείχνει την πρόβλεψη 10 ημερών από ECMWF και GFS και στον χάρτη την ωριαία πρόγνωση από εννέα μοντέλα με επίσημες προειδοποιήσεις και μετρημένο άνεμο.

Πηγές: OpenStreetMap way/117483938, OpenStreetMap (υπηρεσίες στο λιμάνι) (κατάσταση 2026-09-23) Θέση και εξοπλισμός εν μέρει από το OpenStreetMap (© Συντελεστές του OpenStreetMap, ODbL).