Sailseer

Mersin Marina

Ανατολική Μεσόγειος (Mersin, Taşucu, İskenderun) · Τουρκία

Σχεδιασμός διαδρομής από Mersin MarinaΠροβολή στον χάρτη

Mersin Marina: λιμάνι στην περιοχή Ανατολική Μεσόγειος (Mersin, Taşucu, İskenderun), Τουρκία. Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 0,2 m. Το λιμάνι διαθέτει 1000 θέσεις ελλιμενισμού. Στο λιμάνι υπάρχουν: Τουαλέτες, Ρεύμα, Diesel, Γερανός, Άντληση λυμάτων, Εστιατόριο, Ψώνια. Επικοινωνία με το λιμάνι μέσω VHF στο κανάλι VHF 72. Πλησιέστερο λιμάνι μέσω νερού: Mersin Çamlıbel Yat Limanı (3,5 ν.μ.). Με το Sailseer σχεδιάζετε από εδώ ταξίδια με καιρό από εννέα μοντέλα, παλίρροια, ρεύματα και ώρες γεφυρών και υδατοφρακτών.

Πληροφορίες λιμανιού

Βάθος νερού: Λιμάνι 0,2 m

Πηγή βάθους: EMODnet (εκτίμηση)

1000 θέσεις ελλιμενισμού

VHF VHF 72 · +90 324 330 03 00 · Ιστότοπος

Θέση: 36° 46,19' N 034° 34,29' E

Από το OpenStreetMap (way/666515133). Φορέας: Mersin Yat Limanı İşletmeleri A.Ş.. Βάθος 0.2 m εκτιμημένο μπροστά στην είσοδο από το μοντέλο EMODnet, χωρίς εγγύηση.

Εξοπλισμός

ΤουαλέτεςΡεύμαDieselΓερανόςΆντληση λυμάτωνΕστιατόριοΨώνια

Πρόβλεψη 10 ημερών

ΗμέραΆνεμος knΡιπές knαπόΚύμαΚαιρός
φόρτωση …

Ισχυρότερος άνεμος και ριπή ανά ημέρα, μέσος όρος ECMWF και GFS· από την έκτη ημέρα μόνο τάση. Ωριαία πρόγνωση, μοντέλα και προειδοποιήσεις στον χάρτη

Πλησιέστερα λιμάνια μέσω θάλασσας

Οδηγοί λιμανιών και χάρτες

Κανόνες και διατυπώσεις

Συχνές ερωτήσεις

Πόσο βαθύ είναι το λιμάνι Mersin Marina;

Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 0,2 m. Πηγή στοιχείων βάθους: EMODnet (εκτίμηση). Καθοριστικοί είναι ο ναυτικός χάρτης και το βυθόμετρο.

Πόσες θέσεις ελλιμενισμού έχει το λιμάνι Mersin Marina;

Το λιμάνι διαθέτει 1000 θέσεις ελλιμενισμού.

Υπάρχει πετρέλαιο στο λιμάνι Mersin Marina;

Ναι, σύμφωνα με τα στοιχεία λιμένων, το λιμάνι Mersin Marina διαθέτει πετρέλαιο.

Τι εξοπλισμό διαθέτει το λιμάνι Mersin Marina;

Στο λιμάνι υπάρχουν: Τουαλέτες, Ρεύμα, Diesel, Γερανός, Άντληση λυμάτων, Εστιατόριο, Ψώνια.

Ποιο κανάλι VHF έχει το λιμάνι Mersin Marina;

Επικοινωνία με το λιμάνι μέσω VHF στο κανάλι VHF 72.

Ποια λιμάνια βρίσκονται κοντά στο λιμάνι Mersin Marina;

Μέσω νερού: Mersin Çamlıbel Yat Limanı (3,5 ν.μ.), Erdemli Marina (15,9 ν.μ.), Kumkuyu Marina (22,8 ν.μ.).

Πώς είναι ο καιρός στο λιμάνι Mersin Marina;

Για το λιμάνι Mersin Marina το Sailseer δείχνει την πρόβλεψη 10 ημερών από ECMWF και GFS και στον χάρτη την ωριαία πρόγνωση από εννέα μοντέλα με επίσημες προειδοποιήσεις και μετρημένο άνεμο.

Πηγές: OpenStreetMap way/666515133, Ιστότοπος λιμανιού, OpenStreetMap (υπηρεσίες στο λιμάνι) (κατάσταση 2026-09-23) Θέση και εξοπλισμός εν μέρει από το OpenStreetMap (© Συντελεστές του OpenStreetMap, ODbL).