Rye Harbor
Νιου Χάμσαϊρ και νότιο Μέιν (Portsmouth, Kittery, Portland) · ΗΠΑ
Σχεδιασμός διαδρομής από Rye HarborΠροβολή στον χάρτη
Rye Harbor: λιμάνι στην περιοχή Νιου Χάμσαϊρ και νότιο Μέιν (Portsmouth, Kittery, Portland), ΗΠΑ. Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 1,9 m. Στο λιμάνι υπάρχουν: Τουαλέτες, Γλίστρα, Εστιατόριο. Πλησιέστερο λιμάνι μέσω νερού: Wentworth By The Sea Marina (4,5 ν.μ.). Με το Sailseer σχεδιάζετε από εδώ ταξίδια με καιρό από εννέα μοντέλα, παλίρροια, ρεύματα και ώρες γεφυρών και υδατοφρακτών.
Πληροφορίες λιμανιού
Βάθος νερού: Λιμάνι 1,9 m
Πηγή βάθους: EMODnet (εκτίμηση)
Θέση: 43° 00,07' N 070° 44,88' W
Από το OpenStreetMap (way/1107624752). Βάθος 1.9 m εκτιμημένο μπροστά στην είσοδο από το μοντέλο EMODnet, χωρίς εγγύηση.
Εξοπλισμός
ΤουαλέτεςΓλίστραΕστιατόριο
Πρόβλεψη 10 ημερών
| Ημέρα | Άνεμος kn | Ριπές kn | από | Κύμα | Καιρός | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| φόρτωση … | ||||||
Ισχυρότερος άνεμος και ριπή ανά ημέρα, μέσος όρος ECMWF και GFS· από την έκτη ημέρα μόνο τάση. Ωριαία πρόγνωση, μοντέλα και προειδοποιήσεις στον χάρτη
Πλησιέστερα λιμάνια μέσω θάλασσας
- Wentworth By The Sea Marina 4,5 ν.μ. Β · Σχεδιασμός διαδρομής
- Sound Basin Marina 5,8 ν.μ. Β · Σχεδιασμός διαδρομής
- Portsmouth Yacht Club 6,1 ν.μ. Β · Σχεδιασμός διαδρομής
- Back Channel Marina 6,3 ν.μ. Β · Σχεδιασμός διαδρομής
- Hampton River Marina (Νιου Χάμσαϊρ και νότιο Μέιν (Portsmouth, Kittery, Portland)) 7,8 ν.μ. ΝΔ · Σχεδιασμός διαδρομής
- Little Bay Marina 11,7 ν.μ. ΒΔ, μέσω: Schleuse bei Back Channel Marina, Piscataqua River Bridge, General Sullivan Bridge · Σχεδιασμός διαδρομής
Αγκυροβόλια κοντά
- Rye Harbor 8-foot anchorage 0 ν.μ. Α
προστασία από στεριά για ΒΒΑ, ΒΑ, Α, ΑΝΑ, ΝΑ, Ν· ανοιχτό προς Β, ΝΔ, Δ, ΔΒΔ, ΒΔ - Rye Harbor 6-foot anchorage 0 ν.μ. ΒΑ
προστασία από στεριά για ΒΒΑ, ΒΑ, Α, ΑΝΑ, ΝΑ, Ν· ανοιχτό προς Β, ΝΔ, Δ, ΔΒΔ, ΒΔ - Rye Harbor 8-foot state anchorage 0,1 ν.μ. Δ
προστασία από στεριά για ΒΑ, Α, ΑΝΑ, ΝΑ· ανοιχτό προς Β, ΝΔ, Δ, ΔΒΔ, ΒΔ - Αγκυροβόλιο 5,1 ν.μ. Β
ανοιχτό από παντού, καμία προστασία από στεριά κοντά
Οδηγοί λιμανιών και χάρτες
- OpenSeaMap Ναυτικός χάρτης με σημαντήρες, φάρους και λεπτομέρειες λιμανιού
- OpenStreetMap Χάρτης με δρόμους, καταστήματα και διευθύνσεις στη στεριά
- Google Maps Δορυφορική εικόνα, Street View, ωράρια στη στεριά
- Windy Webcams Webcams στην περιοχή
- Navily Φωτογραφίες, κριτικές, τιμές και κράτηση θέσης
- noforeignland Αγκυροβόλια, υπηρεσίες και αναφορές ιστιοπλόων περιήγησης
Κανόνες και διατυπώσεις
Συχνές ερωτήσεις
Πόσο βαθύ είναι το λιμάνι Rye Harbor;
Το βάθος νερού στο λιμάνι είναι περίπου 1,9 m. Πηγή στοιχείων βάθους: EMODnet (εκτίμηση). Καθοριστικοί είναι ο ναυτικός χάρτης και το βυθόμετρο.
Τι εξοπλισμό διαθέτει το λιμάνι Rye Harbor;
Στο λιμάνι υπάρχουν: Τουαλέτες, Γλίστρα, Εστιατόριο.
Ποια λιμάνια βρίσκονται κοντά στο λιμάνι Rye Harbor;
Μέσω νερού: Wentworth By The Sea Marina (4,5 ν.μ.), Sound Basin Marina (5,8 ν.μ.), Portsmouth Yacht Club (6,1 ν.μ.), Back Channel Marina (6,3 ν.μ.), Hampton River Marina (Νιου Χάμσαϊρ και νότιο Μέιν (Portsmouth, Kittery, Portland)) (7,8 ν.μ.), Little Bay Marina (11,7 ν.μ.).
Πώς είναι ο καιρός στο λιμάνι Rye Harbor;
Για το λιμάνι Rye Harbor το Sailseer δείχνει την πρόβλεψη 10 ημερών από ECMWF και GFS και στον χάρτη την ωριαία πρόγνωση από εννέα μοντέλα με επίσημες προειδοποιήσεις και μετρημένο άνεμο.
Πηγές: OpenStreetMap way/1107624752, OpenStreetMap (υπηρεσίες στο λιμάνι) (κατάσταση 2026-10-21) Θέση και εξοπλισμός εν μέρει από το OpenStreetMap (© Συντελεστές του OpenStreetMap, ODbL).