Yacht Harbor
San Francisco-bugten og deltaet (San Francisco, Sausalito, Oakland, Sacramento, Stockton) · USA
Planlæg rute fra Yacht HarborVis på kortet
Yacht Harbor er en havn i farvandet San Francisco-bugten og deltaet (San Francisco, Sausalito, Oakland, Sacramento, Stockton), USA. Vanddybden i havnen er cirka 13,4 m. Faciliteter på stedet: Toilet, Vand, Kran, Restaurant. Nærmeste havn ad vandvejen er East Harbor (0,5 sm). Med Sailseer planlægger du herfra ture med vejr fra ni modeller, tidevand, strøm og brotider.
Havneinfo
Vanddybde: Havn 13,4 m
Dybdeangivelse: EMODnet (skøn)
Beliggenhed: 37° 48,41' N 122° 26,62' W
Fra OpenStreetMap (way/453930841). Dybde 13.4 m anslået ud for indsejlingen ud fra EMODnet-modellen, uden garanti.
Faciliteter
ToiletVandKranRestaurant
10-dages udsigt
| Dag | Vind kn | Vindstød kn | fra | Bølger | Vejr | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| indlæses … | ||||||
Kraftigste vind og vindstød pr. dag som gennemsnit af ECMWF og GFS; fra sjette dag kun tendens. Prognose time for time, modeller og varsler på kortet
Nærmeste havne ad vandvejen
- East Harbor 0,5 sm Ø · Planlæg rute
- Hyde Street Harbor 1,1 sm Ø · Planlæg rute
- Pier 39 Marina 1,6 sm Ø · Planlæg rute
- Travis Marina 2,5 sm NV · Planlæg rute
- Treasure Island Yacht Harbor 3,6 sm Ø · Planlæg rute
- Blue Heron Lake Boathouse & Bike Rental 3,7 sm SV · Planlæg rute
Broer og sluser i nærheden
- Lefty O'Doul Bridge Klapbro · 5,9 km
Ankerpladser i nærheden
- Ankerplads 3,6 sm N
Læ fra land mod NNØ, NØ, Ø, ØSØ, SØ, SSV, SV, V, VNV
Havneguider og kort
- OpenSeaMap Søkort med bøjer, fyr og havnedetaljer
- OpenStreetMap Kort med stier, butikker og adresser i land
- Google Maps Satellitbillede, gadevisning, åbningstider i land
- Windy Webcams Webcams i nærheden
- Navily Fotos, anmeldelser, priser og bestilling af liggeplads
- noforeignland Ankerpladser, service og beretninger fra langturssejlere
Regler og formaliteter
Ofte stillede spørgsmål
Hvor dybt er vandet i Yacht Harbor?
Vanddybden i havnen er cirka 13,4 m. Kilde til dybdeangivelsen: EMODnet (skøn). Søkortet og ekkoloddet er afgørende.
Hvilke faciliteter har Yacht Harbor?
Faciliteter på stedet: Toilet, Vand, Kran, Restaurant.
Hvilke havne ligger i nærheden af Yacht Harbor?
Ad vandvejen: East Harbor (0,5 sm), Hyde Street Harbor (1,1 sm), Pier 39 Marina (1,6 sm), Travis Marina (2,5 sm), Treasure Island Yacht Harbor (3,6 sm), Blue Heron Lake Boathouse & Bike Rental (3,7 sm).
Hvordan er vejret i Yacht Harbor?
Sailseer viser for Yacht Harbor 10-dages udsigten fra ECMWF og GFS og på kortet prognosen time for time fra ni modeller, med officielle varsler og målt vind.
Kilder: OpenStreetMap way/453930841, OpenStreetMap (service i havnen) (status 2026-10-21) Beliggenhed og faciliteter delvis fra OpenStreetMap (© OpenStreetMap-bidragydere, ODbL).