Hafen (Schwerin)
Dahme i jezioro Scharmützel · Niemcy
Planuj trasę z portu: Hafen (Schwerin)Pokaż na mapie
Hafen (Schwerin) to port w akwenie Dahme i jezioro Scharmützel, Niemcy. Na miejscu: Restauracja. Najbliższy port drogą wodną: Schlosshotel Teupitz (0,8 Mm). Z Sailseer zaplanujesz stąd rejsy z pogodą z dziewięciu modeli, pływami, prądami i godzinami otwarcia mostów.
Informacje o porcie
Głębokość wody: brak danych
Położenie: 52° 08,96' N 013° 37,37' E
Akwen: Mecklenburgische Seenplatte, Berlin und Brandenburg · Jezioro bez drogi wodnej do morza
Z OpenStreetMap (way/925589402). Operator: Steffen Röntz.
Wyposażenie
Restauracja
Perspektywa 10-dniowa
| Dzień | Wiatr kn | Porywy kn | z | Pogoda | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| wczytywanie … | ||||||
Najsilniejszy wiatr i poryw w każdym dniu, średnia z ECMWF i GFS; od szóstego dnia tylko tendencja. Prognoza godzinowa, modele i ostrzeżenia na mapie
Najbliższe porty drogą wodną
- Schlosshotel Teupitz 0,8 Mm SW · Planuj trasę
- Hafen Teupitz 1,3 Mm SW · Planuj trasę
- Hafen (Schwerin) (Dahme i jezioro Scharmützel) 1,7 Mm N · Planuj trasę
- Marina Groß Köris 2,8 Mm NE, przez Brücke (A 13), A13, Straßenbrücke Rankenheim, Eisenbahnbrücke Groß Köris · Planuj trasę
- Hotel Zur Seeterasse 4,6 Mm NE, przez Brücke (A 13), A13, Straßenbrücke Rankenheim, Eisenbahnbrücke Groß Köris, Zugbrücke Groß Köris · Planuj trasę
- "Leg an" Yachthafen Hölzerner See 6,1 Mm NE, przez Brücke (A 13), A13, Straßenbrücke Rankenheim, Eisenbahnbrücke Groß Köris, Zugbrücke Groß Köris, Straßenbrücke Neubrück · Planuj trasę
Mosty i śluzy w pobliżu
- Brücke (A 13) Feste Brücke · 2,1 km
- A13 Feste Brücke, 4,5 m · 2,1 km
- Straßenbrücke Rankenheim Feste Brücke, 4,7 m · 2,4 km
- Eisenbahnbrücke Groß Köris Feste Brücke, 3,9 m · 2,4 km
- Zugbrücke Groß Köris Most zwodzony, zamknięty 1,6 m · 3,2 km
- Straßenbrücke Neubrück Feste Brücke, 4,3 m · 6,8 km
Przewodniki po portach i mapy
- OpenSeaMap Mapa morska z pławami, światłami nawigacyjnymi i szczegółami portu
- OpenStreetMap Mapa z drogami, sklepami i adresami na lądzie
- Google Maps Zdjęcie satelitarne, widok ulicy, godziny otwarcia na lądzie
- Windy Webcams Kamery internetowe w okolicy
- Navily Zdjęcia, opinie, ceny i rezerwacja miejsc postojowych
- noforeignland Kotwicowiska, usługi i relacje żeglarzy turystycznych
- Online-Hafenhandbuch esys.org Opisy portów, podejście, wyposażenie
- BSH Kartenportal Oficjalne mapy morskie, komunikaty dla żeglarzy, obszary zamknięte
Przepisy i formalności
- Formalności: Niemcy
- Mecklenburgische Seenplatte, Berlin und Brandenburg
- Drogi wodne Meklemburgii, Berlina i Brandenburgii: Na federalnych drogach wodnych obowiązuje regulamin żeglugi śródlądowej (BinSchStrO). Patent na wody śródlądowe (Sportbootführerschein Binnen) jest wymagany od 11,03 kW (15 KM) przy silniku spalinowym lub 7,5 kW przy elektrycznym, a pod żaglami od 6 m² powierzchni żagli także w Berlinie (poza Zeuthener See i Dämeritzsee), na Haweli od Pfaueninsel do km 16,4 i na Nieder Neuendorfer See. Wyczarterowaną łodzią można płynąć bez patentu z zaświadczeniem czarterowym po instruktażu wynajmującego, tylko na dopuszczonych akwenach i ze świadectwem łodzi urzędu dróg wodnych na pokładzie. Mosty stałe mają często tylko 3,5 do 4,5 m prześwitu: z postawionym masztem pływa się tylko po jeziorach, na kanałach i rzekach maszt się składa.
- Łaba, Kanał Łaba-Lubeka i Odra: Poniżej Geesthacht Łaba jest morską drogą wodną: obowiązują niemieckie przepisy dla morskich dróg wodnych (SeeSchStrO), a w porcie w Hamburgu także przepisy ruchu portowego. Powyżej Geesthacht, na Kanale Łaba-Lubeka i na niemieckiej Odrze obowiązują przepisy żeglugi śródlądowej (BinSchStrO), na polskiej Odrze i w Szczecinie polskie prawo żeglugi śródlądowej. Z postawionym masztem nie przepłyniesz ani przez Hamburg, ani przez Lubekę: maszt trzeba wcześniej położyć.
Najczęściej zadawane pytania
Jakie wyposażenie ma port Hafen (Schwerin)?
Na miejscu: Restauracja.
Jakie porty leżą w pobliżu portu Hafen (Schwerin)?
Drogą wodną: Schlosshotel Teupitz (0,8 Mm), Hafen Teupitz (1,3 Mm), Hafen (Schwerin) (Dahme i jezioro Scharmützel) (1,7 Mm), Marina Groß Köris (2,8 Mm), Hotel Zur Seeterasse (4,6 Mm), "Leg an" Yachthafen Hölzerner See (6,1 Mm).
Jaka jest pogoda w porcie Hafen (Schwerin)?
Dla portu Hafen (Schwerin) Sailseer pokazuje perspektywę 10-dniową z ECMWF i GFS, a na mapie prognozę godzinową z dziewięciu modeli wraz z urzędowymi ostrzeżeniami i zmierzonym wiatrem.
Źródła: OpenStreetMap way/925589402, OpenStreetMap (usługi w porcie) (stan 2026-10-01) Położenie i wyposażenie częściowo z OpenStreetMap (© współtwórcy OpenStreetMap, ODbL).